Įprastos kavos puodelyje yra daug kofeino, o kavos be kofeino – labai mažai

Nors kavoje be kofeino vis dar yra nedidelis kofeino kiekis, daugumoje kavinių ji patiekiama kaip mažiau stimuliuojanti įprastos kavos alternatyva. Toliau nagrinėjame kavos be kofeino gėrimo privalumus ir trūkumus.

Kava be kofeino – tai kavos rūšis, iš kurios pašalintas beveik visas kofeinas. Kavoje be kofeino vis dar yra nedidelis kofeino kiekis (apie 3 proc.), tačiau jis yra daug mažesnis nei įprastoje kavoje.

Įprastos kavos puodelyje yra daug kofeino, o kavos be kofeino – labai mažai.

Yra trys pagrindiniai kavos be kofeino apdorojimo būdai: šveicariškas vandens metodas, anglies dioksidas ir metilo chloridas. Kiekvienas iš šių metodų turi savų privalumų ir trūkumų. Daugiau informacijos apie skirtingus kavos be kofeino apdorojimo metodus galite sužinoti čia.

Šveicarų vandens metodas yra elegantiškas ir įtikinamas kavos pupelių be kofeino apdorojimo būdas. Taikant šį metodą kofeinui švelniai pašalinti naudojamas tik grynas vanduo, todėl gaunama turtingo skonio ir aromato kava.

Žalios kavos pupelės mirkomos vandenyje, kad būtų išgauti tirpūs komponentai. Kofeinas išfiltruojamas iš vandens, paliekant žaliosios kavos ekstraktą. Šis ekstraktas dedamas į žalios kavos pupeles, kuriose vis dar yra kofeino. Kofeinas iš pupelių migruoja į žaliosios kavos ekstraktą, kol pupelėse beveik nelieka kofeino.

Anglies dioksidas yra natūralus Žemės atmosferos šalutinis produktas. Tai vertingos dujos, padedančios apsaugoti planetą nuo visuotinio atšilimo.

Anglies dioksidas gali padėti atskirti įvairias chemines medžiagas, pavyzdžiui, kofeiną iš kavos pupelių. Šis procesas yra paprastas ir gali būti atliktas greitai, o tai puikiai tinka kavos skoniui ir kokybei išsaugoti.

Metilo chloridas yra bespalvis, lakus skystis, turintis saldų, į chloroformą panašų kvapą. Jis plačiai naudojamas kaip tirpiklis ir šaltnešis, taip pat turi daugybę kitų pramoninių paskirčių.

Metileno chloridas yra veiksmingas cheminis tirpiklis kofeinui iš kavos pupelių pašalinti. Anksčiau šiam tikslui paprastai buvo naudojamas benzenas, tačiau vėliau paaiškėjo, kad jis yra kancerogenas. Dabar vietoj jo paprastai naudojamos kitos cheminės medžiagos, pavyzdžiui, etilacetatas ir metileno chloridas.

Nors manoma, kad dideli metilchlorido kiekiai yra toksiški, tačiau norint nustatyti visą jo poveikį žmogaus organizmui, reikia tolesnių tyrimų.

Neseniai priimtame sprendime nustatyta, kad maži metileno chlorido pėdsakai kavoje be kofeino nekelia susirūpinimo, nes didesni nei 0,001 % likučiai yra draudžiami.

Kava be kofeino yra sveikas pasirinkimas žmonėms, kurie nori atsisakyti kofeino, bet vis tiek mėgautis kavos teikiamais privalumais. Kavoje be kofeino vis dar yra antioksidantų, kurių turi įprasta kava, todėl tai geras pasirinkimas žmonėms, norintiems pagerinti savo sveikatą. Pusės kavos kava yra dar vienas puikus pasirinkimas žmonėms, norintiems mažesnio kofeino kiekio.

Ar man tinka kava be kofeino?

Sprendimas, ar gerti kavą be kofeino, priklauso nuo kiekvieno žmogaus ir jo sveikatos būklės. Kavos be kofeino gėrimas turi ir teigiamą, ir neigiamą poveikį, kurį reikėtų apsvarstyti prieš priimant sprendimą.

Kavos be kofeino gėrimo privalumų yra daug. Ji ne tik suteikia tokį pat puikų skonį kaip ir įprasta kava, bet ir turi daugybę sveikatai naudingų savybių. Kava be kofeino yra puikus būdas gauti kasdienę antioksidantų dozę, kuri gali padėti apsaugoti organizmą nuo ligų. Be to, joje yra mažiau kofeino nei įprastoje kavoje, todėl tai puikus pasirinkimas tiems, kurie nori sumažinti suvartojamo kofeino kiekį.

Kavos be kofeino nauda yra didelė ir gali padėti spręsti įvairias problemas.

Jautrumas kofeinui yra tikra problema daugeliui kavos mėgėjų. Naudodami kavą be kofeino galite išvengti neigiamo šalutinio kofeino poveikio, įskaitant nemigą, nerimą, širdies plakimą, aukštą kraujospūdį ir nerimą.

Kofeinas gali sukelti įvairių sveikatos problemų – nuo nemigos iki širdies plakimo. Jei jaučiate bet kokį neigiamą šalutinį kofeino poveikį, perėjimas prie kavos be kofeino gali padėti ir kartu leisti mėgautis mėgstamu gėrimu.

Kofeino sukeltas nerimas yra dažnas kofeino vartojimo šalutinis poveikis. Kofeinas gali sukelti neramumą ir nervingumą, o žmonėms, kurie ir taip yra linkę į nerimą, gali sustiprinti simptomus.

Jei pastebėjote, kad geriant įprastą kavą jūsų nerimas sustiprėja, galite apsvarstyti galimybę pereiti prie kavos be kofeino.

Yra tam tikrų įrodymų, kad kava kai kuriems žmonėms gali turėti vidurius laisvinantį poveikį, tačiau tai vis dar tiriama. Galiausiai, kiekvieno žmogaus organizmas yra skirtingas ir jūs geriausiai pažįstate save.

Yra tam tikrų galimų kavos be kofeino gėrimo trūkumų, įskaitant tai, kad joje gali būti tam tikrų cheminių medžiagų pėdsakų, o kofeino kiekis gali būti nevisiškai pašalintas. Tačiau šias problemas paprastai nusveria kavos be kofeino gėrimo privalumai, pavyzdžiui, tai, kad joje yra mažiau kalorijų ir ji vis tiek gali suteikti lengvą energijos pliūpsnį.

Nors kavoje be kofeino nėra tiek pat kofeino, kiek įprastoje kavoje, ji vis tiek gali būti naudinga. Kava be kofeino gali būti puikus būdas mėgautis kavos skoniu be su tuo susijusio drebėjimo ar nemigos. Be to, kava be kofeino gali suteikti nedidelį energijos antplūdį, todėl ji puikiai tinka tiems, kurie nori išvengti po kofeino vartojimo dažnai kylančio nuosmukio.

Kai kurios kavos be kofeino gaminamos su metilchloridu, kuris yra cheminė medžiaga, randama dažų valikliuose. Ši cheminė medžiaga gali turėti sunkų neurologinį poveikį žmonėms, o ilgalaikis jos poveikis gyvūnams gali sukelti centrinės nervų sistemos sutrikimus.

Jei norite išvengti metilo chlorido, būtinai patikrinkite kavos be kofeino etiketes. Dažniausiai kava, ant kurios nenurodyta, kaip ji buvo be kofeino, greičiausiai buvo apdorota metilo chloridu.

Diskutuojama, ar kava be kofeino turi įtakos cholesterolio kiekiui žmonių organizme: vieni tyrimai rodo, kad ji gali turėti įtakos, kiti – kad įtakos neturi. Kol kas dar neaišku, bet jei nerimaujate dėl savo cholesterolio kiekio, geriausia pasikalbėti su gydytoju.

Patiko? Pasidalink