Erdviame kambaryje labai gražiai atrodo didelė vaza, pastatyta ant grindų prie sienos arba kampe. Tokioje vazoje dekoratyvi grakščiai išlinkusi maumedžio šaka su kankorėžiais, dekoratyviniai česnakai, šaltalankio, barščio šakos, bandreniai. Meldai, nendrės, švendrai sudžiūvę ilgai būna patrauklūs ir labai gražiai atrodo aukštose vazose. Kad šakos linktų norima kryptimi, į vazos kaklelį tarp šakų įdedama suglamžyto popieriaus arba į vazą įpilama smėlio ar žvyro.
Kad ir kaip skoningai apstatytas butas, jeigu sienos plikos, bus nejauku. Šermukšnio ar erškėčio šaka su vaisiais, maumedžio su kankorėžiais, sausažiedžiai, dumplainiai, blizgės, gubojos pakabinamose keraminėse vazelėse arba sukomponuotos ant aukščiau išvardytų miško medžiagų gali būti puikiu papuošalu visą žiemą. Jeigu puokštė komponuojama ant žievės, joje daromos dvi nedidelės skylutės, per jas perveriamas kaproninis valas ir pritvirtinamas prie sienos. Kai laikikliu pasirenkama šaka, galima nuo jos pašalinti žievę ir aplaužyti nereikalingas šakeles. Suradus tinkamiausią kryptį, prie šakos tvirtinamas įtaisas jai pakabinti, po to tinkamoje vietoje plastilinu tvirtinamos gėlės ir šakelės. Tokioms kompozicijoms tinka ir spygliuočių šakos. Visoms sienos kompozicijoms tinka svyrančios šakos. Ant šviesios sienos gražiau atrodys tamsios šakos, ant tamsios šviesios ir ryškios gėlės. Labai gražios puokštės iš rudens nuspalvintų beržo, klevo ar epušės šakelių. Kad išliktų tos pačios spalvos, lapai šiek tiek apdžiovinami ir išlyginami karštu lygintuvu. Tik nepavėluokime nusiskinti šakelių, kitaip lapai nukris. Kompozicijoje labai dekoratyvios rudenį nuskintos raganės šakelės.
Kultūriniai, Taigi sausoms puokštėms vartojami dekoratyviniai vienmečiai ir daugiamečiai sausažiedžiai augalai, kurių tinkamai sudžiovinti žiedai ir žiedynai nepraranda dekoratyvumo ir spalvos. Dekoratyvios sodo žolės, varpiniai augalai, vienmečių ir daugiamečių gėlių vaisiai, dekoratyviniai vaisiniai krūmai ir medžiai, pievų ir miško augalai taip pat tinka sausoms puokštėms.
Iš dekoratyvinių šiltnaminių augalų sausoms puokštėms tinka bugenvilija— gražus krūmas, apkibęs violetiškai raudonais ir kitokių spalvų žiedais. Žydi vasaros pradžioje.
Sausoms puokštėms gali praversti viržio šakelės, taip pat ąžuolo, beržo šakos.
Jeigu iš anksto nepasirūpinome dekoratyvių šakų, stalą galime puošti kompozicijomis iš samanų. Iš miško reikia atsinešti įvairiaspalvių samanų, nurinkti nuo jų lapus, spyglius, paimti ovalų ar apvalų indą, išdėlioti jame keletą dekoratyvinių akmenėlių, centre ar geriau šone įstatyti laikiklį, pripilti vandens. Laikiklį ir visą laisvą plotą standžiai apdėti samanomis. Ir bet kuris gyvas žiedas, per samanas pasmeigtas į laikiklį, pagyvins tokią kompoziciją. Jei gyvų gėlių neturima, galima įsmeigti sausažiedžių bruknių, mėlynių, spygliuočių su kankorėžiais šakeles. Po kiek laiko atskiri samanų kuokšteliai suaugs, sudarydami tankų, aksominį kilimėlį, kuriame gražiai atsispindės žiedai. Patalpoje su centriniu šildymu vanduo greit išgaruoja, todėl samanas vis reikia palaistyti.
Gėlių siena Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kituose miestuose ir miesteliuose.