Downhill sportas – didelė adreanalino dozė

Vasara, tai metų laikas, kiekvienam moksleiviui ar studentui žadantis daugybę naujų įspūdžių ir atveriantis begalę galimybių, todėl tinginiauti namie prieš kompiuterio ekraną būtų tikra nuodėmė. Kad ir kaip šiais laikais jaunuolius trauktų kompiuteriniai žaidimai ir socialiniai tinklai, tačiau kai vasara lepina tokiais nuostabiais orais ne vienas jų susirūpina savo kūno formomis ir sveika gyvensena, todėl pradeda sportuoti ar bent jau sveikai maitintis. Iš tiesų, norint pasiekti kuo didesnių laimėjimų gerinant savo fizinę būklę, sportas yra geriausias pasirinkimas. Vasarą vystomų šakų net ir tokioje nedidelėje šalyje kaip Lietuva yra itin daug, todėl sau tinkančią nišą čia gali rasti kiekvienas. Tačiau turbūt ne vienas susimąsto, ar nereiktų išbandyti šio to įdomesnio ir ekstremalesnio. Neretai ekstremalaus sporto užsiėmimai kainuoja itin daug, tačiau kiekvienas, bent šiek tiek daugiau nusimanantis apie adreanalino suteikiantį sportą, jaunuoliams galėtų parekomenduoti paprastą ir palyginus su kitomis ekstremalaus sporto šakomis visai pigią išeitį – downhill sportą.

Downhill‘as kaip sporto šaka

Downhill‘as kaip sporto šaka pasaulyje gyvuoja jau šešiasdešimt metų, bet Lietuvoje juo pradėta domėtis tik prieš kelis metus. Pagrindinė šio sproto įranga yra longboardai – vieno metro ilgį siekiančios riedlentės, ant kurių senamiesčio gatvėmis riedančius paauglius galima pamatyti kiekvieną vasarą. Tačiau longboardai, naudojami kaip įprastos riedlentės tiesiog važinėtis gatvėmis, neatskeildžia tikrosios jų sukūrimo esmės. Jų bruožai, skiriantys juos nuo paprastų riedlenčių, pritaikomi specialiose downhill sporto trasose, kuriose šio sporto profesionalai stengiasi kuo stipriau atsispirti ir taip išvystyti kuo didesnį greitį, kuo geriau susilieti su riedlente ir tai padarius išlaikyti kuo didesnį greitį staigiuose downhill sporto trasų posūkiuose. Taigi, didelis greitis ir puikios reakcijos reikalingumas užtrikrina, jog šiame sporte adreanalino tikrai netrūksta.

Jei susidomėjai šiuo išties ekstremaliu sportu, nedelks užsiregistruoti savo pirmajai downhill sporto treniruotei. Žinoma, prieš tai būtina išmokti važiuoti longboard riedlende, ką galima padaryti pasinaudojus tokiomis paslaugomis kaip longboard nuoma, kurios punktą galima rasti bet kuriame iš didžiausių Lietuvos miestų. Įvaldžiuos važiavimo ir stabdymo su longboard riedlente techniką, galima jau ją ir įsigyti. Longboard riedlentę ir visą su downhill sportu susijusią įrangą, tokią kaip longboard ratukai, guoliai, apsaugos, šalmai ir specialūs odiniai kostiumai, galima rasti kiekvienoje specializuotoje ekstremalaus sporto prekių parduotuvėje, jos taptai yra daugelyje didžiųjų Lietuvos miestų. Taigi, nepraleisk progos vasarą praleisti tikrai įsimintinai ir aktyviai ir tapk dar vienu downhill sporto fanatiku.

Patiko? Pasidalink